Biuro nieruchomości Toruń. Agencja nieruchomości Toruń. Marketing nieruchomości

Szkolenia nieruchomościowe online w DLN!

Udostępnij

Szkolenia nieruchomościowe online w DLN!
Część z czytelników mojego bloga wie, część pewnie nie, że nieruchomościami zajmuje się łącznie już ponad 10, a niemal 15 lat. Na początku tego roku naszła mnie refleksja na temat tego, że warto byłoby zacząć dzielić się swoją, zdobytą przez lata wiedzą, z szerszym gronem odbiorców. Dotychczas bowiem, z mojej wiedzy, warsztatu i doświadczenia korzystali niemal wyłącznie albo klienci, albo moi pracownicy, których szkoliłem.

Widząc efekty tych współprac, czy to w ramach konsultacji, czy też w ramach wdrażania nowych agentów nieruchomości na rynek, postanowiłem w styczniu, że od tego roku w zasadzie każda osoba, która będzie chciała się czegoś o rynku nieruchomości dowiedzieć, będzie mogła to zrobić w bardzo prosty i przystępny dla siebie sposób- nie wychodząc nawet z domu. I tak oto, powstał projekt nieruchomościowych szkoleń w DLN. Na ten moment, uruchomiliśmy 3 szkolenia, które zbierają bardzo pozytywne recenzje. Ale to nie wszystko! Za rogiem czeka już kolejny szkoleniowy projekt, ale o tym za chwilę. Najpierw omówmy sobie to, co przygotowałem wraz z zespołem na ten moment.

1.   Szkolenie online: na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego

To nieruchomościowe szkolenie online dedykowane jest wszystkim tym, którzy po raz pierwszy chcą kupić swoje własne „M” i nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać. Na co zwrócić uwagę, co powinno zapalić automatycznie czerwoną lampkę, jakie pułapki czyhają na nabywców mieszkań. A także to, jak przebiega cała procedura zakupu mieszkania- od momentu przeglądania ofert na portalach ogłoszeniowych, poprzez prezentacje, aż po kompletowanie dokumentów oraz akt notarialny z wydaniem mieszkania kończąc.

W tym kursie omawiam także ewentualną współpracę z agentami nieruchomości- tak, aby klient był świadomy, na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o nawiązaniu współpracy z pośrednikiem. Tym bardziej, że niestety, na rynku mamy do czynienia z szeregiem mało etycznych zachowań ze strony tego typu profesjonalistów- i mówię to jako pośrednik, obserwując to, co się dzieje na rynku, ja i czasami również jako klient biur nieruchomości. Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się do współpracy z agencją nieruchomości, aby ta współpraca była owocna dla obu stron.

Krótko podsumowując- ten kurs to kompleksowy poradnik na temat tego, jak kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Gdzie szukać okazji nieruchomościowych, jak nabyć lokum poniżej ceny rynkowej, a także jak przejść przez cały ten zakupowy proces od A do Z, całkowicie suchą stopą.

2.   Szkolenie online: na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego

Drugim szkoleniem online dedykowanym osobom fizycznym, jest kurs dotyczący zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, czyli lokalu nowego, od dewelopera. Tak się złożyło, że przez kilka dobrych lat pracowałem w łącznie w 3 firmach deweloperskich. Znam zatem ten rynek od podszewki- sprzedając kilkaset mieszkań z rynku pierwotnego, doskonale wiem, na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie. Czego się absolutnie wystrzegać, a co jedynie pozornie wygląda na poważny problem. To wszystko omawiam w tym szkoleniu.

Ponadto, uczę w nim krok po kroku, jak nabyć mieszkanie od dewelopera. Jakie są rodzaje umów zawieranych z deweloperem, jakie są konkretne koszty okołotransakcyjne i wynikające z konkretnego rodzaju umowy. Które z nich muszą być zawarte w formie aktu notarialnego, a które nie. Dzielę się także wiedzą dotyczącą tego, jak wygląda odbiór techniczny mieszkania, a także czym jest rozliczenie powierzchni powykonawczej, w stosunku do powierzchni projektowej. To wiedza, która może wygenerować dla Ciebie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych łącznie! Na koniec kursu, omawiam kwestię funkcjonowania w ramach wspólnoty mieszkaniowej- tak, aby każdy

 

3.   Szkolenie online: profesjonalny pośrednik w obrocie nieruchomościami

Wreszcie, przyszedł czas na szkolenie dla profesjonalistów na rynku nieruchomości. A konkretnie- dla agentów nieruchomości. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad zmianą pracy, czy też już podjąłeś decyzję o karierze w branży nieruchomości (a może już jesteś początkującym agentem?), to szkolenie jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego wszystkiego najważniejszego o pracy profesjonalnego pośrednika nieruchomości. Na czym w ogóle polega usługa pośrednictwa, co wchodzi w zakres obowiązków agenta nieruchomości, czym jest profesjonalizm agenta- to wszystko czeka na Ciebie w ramach tego kursu.

Dowiesz się wszystkiego o umowach- otwartych oraz klauzulą wyłączności. Będziesz wiedział, w jaki sposób pozyskiwać klientów zarówno sprzedających, jak i kupujących nieruchomość. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez cały proces transakcji, abyś doskonale wiedział, jak się w jego ramach odnaleźć. To, co jednak najistotniejsze w całym kursie według mnie, to najbardziej rozbudowany moduł marketingowy. Dowiesz się z niego, dlaczego nie powinieneś wykonywać tak zwanych „zimnych telefonów”, a także jak pozyskiwać klientów już od pierwszego miesiąca pracy w Twojej nowej agencji nieruchomości. W ramach tego szkolenia omawiam także kwestię etyki w zawodzie, niezbędnych formalności do wykonywania zawodu, a także tego, jakie drogi otwiera właśnie praca pośrednika w obrocie nieruchomościami.

4.   Szkolenie z inwestowania w nieruchomości dla początkujących

Pewną nowością szkoleniową, będzie kurs dotyczący inwestowania w nieruchomości dla początkujących. Tutaj, jak sama nazwa wskazuje, dedykowane jest ono początkującym inwestorom, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie i zyskownie lokować kapitał w branży nieruchomości. Omówię w tym szkoleniu wszystkie najpopularniejsze alternatywy inwestycyjne, z podziałem na mieszkania, lokale komercyjne, grunty, a także domy czy kamienice.

Wprowadzę Cię w świat inwestycji długoterminowych, flipowania, a także bardzo niszowych metod inwestowania, takich jak inwestowanie w udziały nieruchomości, condohotele, czy aparthotele. Dowiesz się, które metody inwestowania są najbardziej bezpieczne, a które relatywnie ryzykowne. Gdzie cały czas jest okazja do inwestowania, a gdzie już dawno próżno szukać inwestycyjnych strzałów w dziesiątkę. To wszystko czeka na Ciebie w kursie, którego premiera nastąpi już 30.07.2024. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany- skontaktuj się ze mną i zapisz się do przedsprzedaży szkolenia online!

Podsumowanie
Projekt szkoleń online w DLN Nieruchomości ruszył pełną parą. Pozostaje mi jedynie zaprosić czytelników do ich obejrzenia- gwarantuję, każdy z nich jest wypełniony praktyczną wiedzą, a także przekazany w bardzo prosty, zrozumiały dla każdego sposób. Nawet, jeśli ktoś nie miał dotychczas nic wspólnego z rynkiem nieruchomości, z pewnością łatwo przyswoi przekazywaną wiedzę.

Picture of Paweł Doliński

Paweł Doliński

Ekspert w branży nieruchomości i marketingu. Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości, były dyrektor ds. marketingu w jednej z największych firm deweloperskich w Polsce. Autor setek artykułów eksperckich. Prowadzi marketing biurom nieruchomości i deweloperom na terenie całego kraju. Pomaga klientom indywidualnym i inwestorom w poszukiwaniu lub sprzedaży nieruchomości.

Potrzebujesz podobnych artykułów?

Skontaktuj się, a przygotuję dla Ciebie eksperckie treści