Biuro nieruchomości Toruń. Agencja nieruchomości Toruń. Marketing nieruchomości


Kursy nieruchomościowe DLN- sprawdź, jakie są już dostępne!
Zajmując się nieruchomościami już od ponad 10 (a w zasadzie- niemal 15) lat, przyszedł taki czas, że postanowiłem zacząć dzielić się swoją wiedzą z innymi. Dotychczas, jedynymi osobami, które mogły korzystać z mojego warsztatu, wiedzy i doświadczenia, byli moi pracownicy, albo też osoby, które korzystały z moich konsultacji. Teraz jednak, w zasadzie każda osoba, z dowolnego miejsca na ziemi, ma możliwość zasięgnięcia ode mnie wiedzy na temat rynku nieruchomości- niezależnie od tego, czy jest osobą prywatną, pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, czy też inwestorem.

 

Jakie kursy są na ten moment dostępne w naszej ofercie?
Obecnie, uruchomiliśmy sprzedaż 3 kursów (lecz na tym nie koniec- ale o tym nieco później). Dwa z nich dotyczą zakupu mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego i dedykowane są klientom indywidualnym. Czyli krótko mówiąc- osobom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z rynkiem nieruchomości, a planują zakup mieszkania na własny użytek. I właśnie dla takich osób są te kursy- czyli dla każdego, kto obawia się procesu zakupu mieszkania i chciałby, aby ten proces przebiegał jak najbardziej bezpiecznie.

Teoretycznie, najlepiej wówczas skorzystać z pomocy profesjonalisty- doświadczonego pośrednika. Jednak nie każdego może być po prostu stać na to, aby zapłacić 1-3% prowizji od ceny mieszkania. Po drugie zaś, rynek pośrednictwa wygląda dziś bardzo nierównomiernie. I pośród wielu naprawdę świetnych specjalistów, znajdziemy kilkakrotnie więcej osób totalnie nieprzygotowanych do wykonania zawodu, których biura nieruchomości zwerbowały do pracy na samej prowizji, nie ponosząc żadnych kosztów w utrzymaniu, a co gorsza- w szkoleniu takiego pracownika.

Może się zatem okazać, że klient szukając pomocy w zakupie mieszkania trafi na osobę, która wie o nieruchomościach tyle samo, co on, a może nawet i mniej. Dlatego też, postanowiłem uruchomić sprzedaż tych dwóch szkoleń, aby każda osoba, z dowolnego miejsca na świecie mogła obejrzeć te kilkanaście odcinków i dowiedzieć się o tym rynku czegoś więcej od kogoś, kto sprzedał ponad 400 nieruchomości w życiu.

Omówmy sobie te dwa kursy po kolei.

Kurs: na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego
Ten kurs to kompleksowy poradnik dotyczący tego, w jaki sposób, od A do Z nabyć mieszkanie z rynku wtórnego, czyli mieszkanie używane. Od momentu przeglądania pierwszych ogłoszeń w Internecie, poprzez prezentacje i ewentualną współpracę z agencją nieruchomości, poprzez wszelkie formalności, akt notarialny i wydanie nieruchomości kończąc.

Specjalne dwa odcinki poruszyłem w tym kursie kwestii bodaj najczęściej przewijającej się u mnie podczas konsultacji- czyli współpracy klienta kupującego z pośrednikiem. W ciągu kilkudziesięciu minut, w ramach dwóch odcinków kursu, omawiam to, jak współpracować z pośrednikami, aby ta współpraca była naprawdę owocna i zadowalająca dla obu stron. Jak wyznaczać zasady i granice w ramach takiej współpracy, jakie są prawa i obowiązki zarówno klienta, jak i pośrednika. A także omawiam to, na jakie nieuczciwe i niestety dość często pojawiające się praktyki rynkowe uważać. Nie zmienia to jednak faktu, że od lat uważam, iż z pośrednikiem współpracuje ten, kto… chce z nim współpracować. A nie ten, na kim jest wymuszane zamówienie usługi pośrednictwa. Sam, będąc pośrednikiem, niezwykle zależy mi na promowaniu etycznego i profesjonalnego standardu pracy agentów nieruchomości.

Ponadto, w kursie zostaną poruszone najważniejsze kwestie dotyczące umów, formalności, najczęstszych pułapek pojawiających się na tym rynku. Od pierwszego przekroczenia progu mieszkania, na wydaniu nieruchomości po akcie notarialnym kończąc.

 

Kurs: na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania z rynku pierwotnego
Drugi z omawianych kursów zaś, dotyczy zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, czyli mieszkania nowego, od dewelopera. Pracując przez kilka dobrych lat jako pracownik biura sprzedaży dewelopera, a kończąc na stanowisku dyrektora ds. marketingu w jednej z największych firm deweloperskich w Polsce, znam ten rynek dosłownie od podszewki.

W ramach tego kursu przeprowadzam klienta krok po kroku zakupu mieszkania od dewelopera, tłumacząc wszystkie rodzaje umów, jakie można z deweloperem zawrzeć. A jest ich aż 4- i każda z nich to zupełnie odmienna historia! Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę w tychże umowach, na co się przygotować i na jakie zapisy w umowach się kategorycznie nie zgadzać. Ten kurs to także szereg informacji dotyczących kwestii rękojmi i gwarancji na mieszkanie, procedury odbioru technicznego mieszkania, a także- odcinek dotyczący funkcjonowania w ramach wspólnoty mieszkaniowej. W kursie znajdziesz także odcinek dotyczący rozliczenia powierzchni projektowej względem powierzchni powykonawczej- co pozwoli Ci na zaoszczędzenie nawet kilkunastu tysięcy złotych. Krótko mówiąc- w tym kursie znajdziesz wszystko to, co należy wiedzieć nabywając mieszkanie od dewelopera.

 

I to tyle odnośnie kursów dla klientów indywidualnych. Prawdziwa nieruchomościowa praktyka zaczyna się jednak przy flagowym kursie dostępnym w sprzedaży, czyli…

Kurs pośrednika nieruchomości- profesjonalny pośrednik nieruchomości

Ten kurs to całościowe zebranie mojego niemal 15 letniego doświadczenia i warsztatu- zarówno w sferze nieruchomości, jak i marketingu. To szkolenie to kompleksowe wprowadzenie osoby zupełnie nieznającej branży w meandry pośrednictwa. Pozwoli na sprawne i szybkie wdrożenie, a także zrozumienie „zasad gry” tego rynku- tak, aby kursant miał świadomość, z czym w ogóle wiąże się branża pośrednictwa. Na czym polega ten zawód, co wchodzi w skład czynności wykonywanych przez pośrednika, a także tego, „jak to jest z tymi licencjami”. Ponadto, omawiam w tym kursie najważniejsze kwestie związane z umową pośrednictwa- jej formą, koniecznymi załącznikami, klauzulami abuzywnymi, a także dobrymi praktykami dotyczącymi umów na wyłączność.

To, co jednak najbardziej wyróżnia ten kurs na tle innych dostępnych na rynku, to maksymalnie rozbudowany moduł marketingowy. Jako marketingowiec, prowadzący swoje własne dwie firmy i na co dzień wspomagając budowę i rozwój firm z wielu sektorów, omawiam najnowocześniejsze narzędzia marketingowe, z których korzysta bardzo niewielu pośredników. To na starcie daje agentowi pewien handicap i stawia go znacznie przed konkurencją. Ponadto, omawiam w kursie najlepsze metody na pozyskiwanie klientów i tłumaczę, dlaczego tak zwane „zimne telefony” to tak naprawdę najgorsza metoda pozyskiwania klientów- a do której nowi agenci są niestety zmuszani w swoich agencjach nieruchomości.

Wreszcie, omawiam w tym kursie kwestie dodatkowych wymagań dla pośredników, odpowiedzialności agenta nieruchomości, a także tematykę etyki w zawodzie. Podpowiadam, jak się wyróżnić już od pierwszego spotkania z klientami i jak budować z nimi długofalowe relacje oparte na zaufaniu i szacunku. Dodatkowo, w kursie można znaleźć odcinek bonusowy- omawiający to, jak pośrednictwo w obrocie nieruchomościami może być świetnym wstępem do branży nieruchomości w całości.

 

Uwaga! Premiera nowego kursu: Podstawy inwestowania w nieruchomości
Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony zarówno z recenzji kursów, jak i ze sprzedaży wszystkich trzech powyższych szkoleń. Motywuje mnie to do opublikowania kolejnego kursu- tym razem dla inwestorów. Bo o ile klienci indywidualni uzyskali odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania dotyczące zakupu mieszkania, a pośrednicy otrzymali kompleksowe szkolenie wyjaśniające im meandry zawodu agenta nieruchomości, tak dla inwestorów dotychczas nie mieliśmy przygotowanego żadnego kursu. I to się zmieni!

Cały kurs planuję nagrać do końca czerwca, a obejmował będzie on w zasadzie wszystkie kwestie związane z tym, jak wejść na rynek inwestowania w nieruchomości. Kursanci znajdą w nim przedstawienie tego, jakie istnieją metody inwestowania w nieruchomości. Zarówno krótko, jak i długoterminowego. Omówimy sobie wszystkie metody inwestowania w różne rodzaje nieruchomości- od najpopularniejszej „mieszkaniówki” poprzez lokale komercyjne i domy, na gruntach i kamienicach kończąc. Jeżeli zatem jesteś początkującym inwestorem i poszukujesz szkolenia, które skutecznie wdroży Cię do tej wymagającej branży- możesz mieć pewność, że ten kurs jest dla Ciebie.

Jak wspomniałem wcześniej, kurs planuję nagrać do końca czerwca. Zatem do tego czasu, obowiązywać będzie okazyjna cena- 599 zł. Od lipca zaś, cena standardowa będzie wynosiła 999 zł- warto zatem zarezerwować sobie szkolenie wcześniej. Dodatkowo, każda osoba, które zarezerwuje kurs w przedsprzedaży, otrzyma 30% rabat na dowolny kurs online już dostępny w sprzedaży. Benefitów jest zatem sporo i zapraszam wszystkich chętnych do kontaktu .