Biuro nieruchomości Toruń. Agencja nieruchomości Toruń. Marketing nieruchomości

Co tak naprawdę sprzedaje pośrednik w obrocie nieruchomościami?

Udostępnij

Co tak naprawdę sprzedaje pośrednik w obrocie nieruchomościami?
Część osób, która chce skorzystać z usług agenta nieruchomości, twierdzi, że sprzedaje on przede wszystkim mieszkania czy domy- same w sobie. I jest to obiegowa opinia, która jest w pewnym sensie uzasadniona- zawód pośrednika kojarzy nam się przede wszystkim z osobą, która spędza wiele godzin w tygodniu na prezentowaniu nieruchomości swoim klientom. Tak naprawdę jednak, nie jest do końca tak, że pośrednik sprzedaje nieruchomości. Brzmi niestandardowo? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego pośrednik tak naprawdę NIE sprzedaje nieruchomości!

 

Co tak naprawdę sprzedaje agent nieruchomości?
To zagadnienie można rozpatrywać na wielu poziomach. Emocjonalnym, gdzie pośrednik sprzedaje emocje, uczucia i marzenia. Może sprzedawać na przykład poczucie bezpieczeństwa- przeprowadzając klientów „suchą stopą” przez całą transakcję, dbając o jego interes na każdym etapie tegoż procesu. Jednak pod kątem zarówno formalno-prawnym, jak i z perspektywy relacji klient-przedsiębiorca, pośrednik sprzedaje przede wszystkim… usługę pośrednictwa.

 

Pośrednik tak naprawdę sprzedaje… swoją usługę
Mimo tego, że pośrednik przeprowadza prezentacje i reklamuje sprzedawane lokum, to nadal pod kątem formalno-prawnym, to właściciel sprzedaje nieruchomość. Pośrednik zaś jedynie świadczy usługę- na rzecz jednej lub dwóch stron. Warto o tym pamiętać: towarem pośrednika jest przede wszystkim jego usługa. Usługa, której jakość bierze się z posiadanej wiedzy, doświadczenia, a także umiejętności przewidywania zawczasu pewnych potencjalnych problemów, które mogą wystąpić nawet przy pozornie błahej transakcji.

 

Pośrednik sprzedaje również… siebie
Oprócz sprzedawanej usługi, pośrednik sprzedaje również siebie. Siebie, jako specjalistę. Siebie, jako osobę gruntownie przeszkoloną, znającą pewne niuansy formalno-prawne. Znającą lokalny rynek nieruchomości- niezależnie, czy mówimy o rynku mieszkaniowym, komercyjnym czy o gruntach lub kamienicach. Szczególnie, że każdy pośrednik tak naprawdę powinien posiadać swoją specjalizację. Swoją wąską niszę, w której jest absolutnym ekspertem.

 

Pośrednictwo to wielosektorowe możliwości
Branża pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest naprawdę bardzo szeroka. Są pośrednicy, którzy zajmuję się głównie popularną „mieszkaniówką”. Są pośrednicy, którzy sprzedają głównie domy, grunty czy też obsługują rynek komercyjny- zarówno w kontekście sprzedaży, jak i wynajmu lokali usługowych. Są wreszcie pośrednicy, którzy współpracują z wielkimi sieciami marketów spożywczych i szukają gruntów pod budowę nowych sklepów. Są także i tacy, którzy szukają gruntów pod instalację farm fotowoltaicznych, paczkomatów, czy jeszcze innych obiektów.

Branża pośrednictwa w obrocie nieruchomości daje zatem ogromne, ogromne możliwości i pole manewru. I o tym właśnie mówię w swoim najnowszym kursie: Profesjonalny pośrednik w obrocie nieruchomościami- zacznij zarabiać jako agent nieruchomości.

Jeżeli Ty również chciałbyś zacząć karierę w tej perspektywicznej branży, zapoznaj się z tym kursem i wejdź do zawodu, który daje ogromne możliwości- zarówno finansowe, jak i rozwoju w branży nieruchomości.

Picture of Paweł Doliński

Paweł Doliński

Ekspert w branży nieruchomości i marketingu. Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości, były dyrektor ds. marketingu w jednej z największych firm deweloperskich w Polsce. Autor setek artykułów eksperckich. Prowadzi marketing biurom nieruchomości i deweloperom na terenie całego kraju. Pomaga klientom indywidualnym i inwestorom w poszukiwaniu lub sprzedaży nieruchomości.

Potrzebujesz podobnych artykułów?

Skontaktuj się, a przygotuję dla Ciebie eksperckie treści