Biuro nieruchomości Toruń. Agencja nieruchomości Toruń. Marketing nieruchomości

Inwestycja deweloperska "Nowa Fregata" w Inowrocławiu- poznaj ją bliżej!

Udostępnij

Nowa Fregata w Inowrocławiu. Czy da się przenieść najwyższe standardy budownictwa na lokalne, kujawsko-pomorskie podwórko?
Apartamenty segmentu premium kojarzą nam się przede wszystkim albo z największymi miastami w Polsce, albo z popularnymi ośrodkami turystycznymi- tam, faktycznie, deweloperzy potrafią zbudować prawdziwe, architektoniczne perełki. Okazuje się jednak, że przy odrobinie zaangażowania, takie nieruchomości segmentu premium mogą powstać również w mniejszych miejscowościach. Czy tak jest jednak w przypadku inwestycji „Nowa Fregata”, w samym centrum solankowego uzdrowiska w Inowrocławiu? Czy jest coś, czym inwestycja naprawdę wyróżnia się na tle innych projektów deweloperskich w promieniu setek kilometrów? Sprawdźmy!

Konkretnie o Nowej Fregacie
Na początek, warto przytoczyć absolutnie podstawowe informacje o inwestycji. Nowa Fregata to kompleks 3 budynków, które będą zlokalizowane przy ulicy Daszyńskiego 6-8 w Inowrocławiu. 2 budynki (A i B) będą posiadały 3 piętra, budynek C- 2 piętra, a łącznie inwestycja będzie liczyła 56 apartamentów. Wszystkie albo z komfortowymi tarasami, albo ogródkami w parterze. Z praktycznymi układami zarówno dla inwestorów, jak i osób prywatnych. I oczywiście- z kompletem innowacyjnych rozwiązań, takich jak videodomofony, elektryczne rolety, czy też instalacje pod montaż klimatyzacji w każdym mieszkaniu.

Nowa Fregata wypełnia lokalną, deweloperską pustkę, a także… wpisuje się w ogólnokrajowe gusta inwestorów
Generalnie rzecz biorąc, w Inowrocławiu, podobnie jak wielu innych, średniej wielkości miejscowościach na terenie województwa, nie ma obecnie realizowanych zbyt wiele inwestycji deweloperskich. A tym bardziej, absolutna pustka dotyczyła dotychczas segmentu premium- czyli apartamentów dla najbardziej wymagających klientów. Często takich, którzy nawet nigdy nie byli w Inowrocławiu osobiście, a podczas nieruchomościowych zakupów kierują się wyłącznie… kalkulatorem. I potencjalną stopą zwrotu, którą ten kalkulator pokaże. O kim mowa? O inwestorach oczywiście- i to z całego kraju. A tym wypadku, obliczenia i „tabelki w excelu” będą się przedstawiały nadzwyczaj korzystnie. Dlaczego? Powodów jest w sumie kilka.

Lokalizacyjny strzał w dziesiątkę to nie tylko wybór miasta, ale i… solankowo-uzdrowiskowe otoczenie
Jak pisałem wyżej, w Inowrocławiu nie ma zbyt wiele inwestycji deweloperskich- co już jest wypełnieniem pewnego deficytu rynkowego, tym bardziej w segmencie premium. To, co jednak stawia Nową Fregatę na równej półce z wieloma inwestycjami zlokalizowanymi w największych ośrodkach stricte turystycznych, to… jej lokalizacja na mapie Inowrocławia.

Otóż, inwestycja powstanie na terenie tak zwanego „Parku Solankowego”- czyli miejsca, które od dziesięcioleci słynie z najczystszego powietrza w kraju (potwierdza to choćby ranking Światowej Organizacji Zdrowia). Co roku, przyciąga on tysiące kuracjuszy z całej Polski, będąc jednym z najpopularniejszych punktów turystyczno-uzdrowiskowych na Kujawach. Samo przebywanie w okolicy solanek ma bowiem działanie terapeutyczne w kontekście wielu schorzeń- między innymi nadciśnienia, alergii czy szeregu innych dolegliwości.

A dlaczego apartament w Nowej Fregacie z pewnością się inwestorowi opłaci? Ano dlatego, że jest to idealne miejsce do zainwestowania w apartament na wynajem krótkoterminowy (nazywany też dobowym). Dokładnie tego dzisiaj poszukują bowiem inwestorzy z całej Polski- nieruchomości z segmentu premium, w popularnej, turystycznej lokalizacji, z zarządzaniem najmem (które można zorganizować bez problemu w każdym mieście), a także z możliwością odwiedzenia lokalu w wybranym przez siebie terminie. Ten rodzaj inwestowania połączony z opcją urlopu we własnym apartamencie rozkwitł w czasach pandemii, kiedy tak zwana „idea drugiego domu” znana z krajów zachodnich, na dobre zawitała do kraju nad Wisłą.

Innowacje, innowacje i jeszcze raz innowacje
Drugim powodem przyciągającym inwestorów do Nowej Fregaty, jest szereg innowacji, które znajdziemy na terenie osiedla. Znaczący jest chociażby fakt, że części wspólne będą zasilane energią z paneli fotowoltaicznych, a także to, że wszystkie budynki będą wykonane z porothermu, jednego z najbardziej ekologicznych materiałów na rynku. A skoro już przy ekologii jesteśmy, warto dodać, że tak naprawdę cała Nowa Fregata będzie budowana w „zielonym duchu”. Oprócz wyżej wskazanej fotowoltaiki i porothermu, na dachach budynków znajdziemy sporo roślinności, co jeszcze bardziej wpłynie na komfort mieszkańców. Podobnie z wewnętrznym dziedzińcem, który będzie pełen rozmaitej zieleni. Jednak poza postawieniem na ekologię, innowacji na osiedlu będzie tak naprawdę znacznie, znacznie więcej.

Układy odpowiednie zarówno dla inwestorów, jak i prywatnych nabywców
Z jednej strony można odnieść wrażenie, że Nowa Fregata zostanie w szybkim tempie wykupiona przez inwestorów. Moim zdaniem jednak, ogromna liczba osób prywatnych również będzie zainteresowana apartamentami przy Daszyńskiego 6-8. Powodem są naprawdę praktyczne i funkcjonalne układy- od kawalerek, poprzez mieszkania dwu i trzypokojowe, na czteropokojowych apartamentach kończąc. Na powierzchni od 25 do 83 metrów, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie- zarówno singiel, jak i młoda para, rodzina z dziećmi czy osoby w wieku senioralnym. Tym bardziej, że w budynkach znajdziemy szereg udogodnień- na przykład halę garażową z jednym miejscem postojowym dla każdego apartamentu, kilkanaście komórek lokatorskich, czy cichobieżne, komfortowe windy zjeżdżające aż do hali garażowej.

Budowa jeszcze na dobre nie ruszyła, a już pierwsze rezerwacje stały się faktem
Jestem w stałym kontakcie z deweloperem- i choć dotąd przeprowadzono głównie prace rozbiórkowe i dopięto wszelkie formalności, to już pierwsze rezerwacje zostały poczynione. W sumie nie dziwi mnie to jakoś bardzo- na rynku mamy ogromne zapotrzebowanie na nieruchomości z segmentu premium (który jest wyjątkowo odporny na kryzys, co zresztą udowodniła pandemia w 2020 roku). Dodatkowo, inwestycja realizowana jest przez sprawdzonego dewelopera ONYX, który ma na swoim koncie kilkanaście udanych realizacji deweloperskich na terenie kilku województw.

Ta najnowsza – Nowa Fregata- będzie do odbioru w pierwszej połowie 2026 roku. Jeżeli jesteś zainteresowany jednym z apartamentów i chcesz sprawdzić, które z nich są dostępne w sprzedaży- skontaktuj się albo ze mną, albo z deweloperem ONYX. Oferta topnieje w zasadzie z dnia na dzień- i jeżeli interesuje Cię najbardziej atrakcyjny apartament, to warto się pośpieszyć 😊.

Paweł Doliński

Paweł Doliński

Ekspert w branży nieruchomości i marketingu. Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości, były dyrektor ds. marketingu w jednej z największych firm deweloperskich w Polsce. Autor setek artykułów eksperckich. Prowadzi marketing biurom nieruchomości i deweloperom na terenie całego kraju. Pomaga klientom indywidualnym i inwestorom w poszukiwaniu lub sprzedaży nieruchomości.

Potrzebujesz podobnych artykułów?

Skontaktuj się, a przygotuję dla Ciebie eksperckie treści